Česky Slovensky English English Deutsch Deutsch  
Login | Cart | Registration
PRAĹ˝SKÁ MINCOVNA PRAĹ˝SKÁ MINCOVŇA PRAGUE MINT PRAG MÜNZE CASA DE MONEDA MONNAIE DE PRAGUE ZECCA DI PRAGA CASA DA MOEDA PRAGA MENNICA PRAGA PRASKA KOVNICA NANE PRAG Пражский монетный двор Монетный двор Праге ковница Праг MYNTE PRAG MUNT PRAAG PUDINA PRAGUE RAHAPAJA PRAHA Mėtų Praha Mant Prag Monetărie Praga Menta PrĂĄga Nenexhik PragĂŤ PiparmĂźnt Praha Bạc Hà Praha μέντα Πράγα מטבעות מכון פראג 造币钱 सिक्का प्राग ミント プラハ 박하 프라하 پراگ نعناع โรงกระษาปณ์ ปราก  پودینہپراگ პრაღაში ზარაფხანა

CO SE NEVÍ O ČESKÝCH MINCOVNÁCH

V Čechách není státní mincovna.

Existují u nás dvě soukromé mincovny. Pražská mincovna a.s. i Česká mincovna a.s. jsou rovnoprávné privátní akciové společnosti. Stát ani ČNB nemá v žádné z mincoven majetkovou spoluúčast. Žádná z mincoven nemá status "oficiální" mincovny.

České pamětní mince i oběživo se dodnes razí v Jablonci nad Nisou, na základě smluvních vztahů uzavřených mezi ČNB  a Českou mincovnou a.s. před vznikem Pražské mincovny a.s (r. 2011).

Snahy o uchování monopolního postavení jedné mincovny a úsilí o rozdělení ražby mezi obě mincovny se střetávají i v mediální a právní rovině.

Ihned po vzniku Pražské mincovny a.s. na podzim roku 2011 bylo v českých médiích zveřejněno nařčení PM z nekalé soutěže. Česká mincovna a.s. poté podala soudní žalobu a domáhala se zákazu názvu svého konkurenta. Více o průběhu a výsledku soudního sporu mincoven

 

Pouze dvě české mincovny dosahují světové úrovně kvality ražby z leštěných razidel.

I když na českém trhu působí více subjektů nabízející výrobu mincí s jejichž nabídkou se můžete setkat v automatech a na poutích, pouze dvě české mincovny dokáží realizovat ražbu z leštěných razidel, která je synonem pro nejvyšší dosažitelnou jakost ražby.

Pražská mincovna je jediná na našem trhu, nabízející navíc i techniku leštěného reliéfu.

 
   


Prague Mint Inc. - manufacturer of top quality precious metal coinage.
 

Our mint | Contacts | Our medallists | Store in Prague | Store in Bratislava | Error on page | Write to us
Prague-Mint.eu - Czech Mint for collectors of rarities. Coins and medals from precious metals. © 2015 Prague Mint